Verslag van de ALV van de Historische Vereniging De Proosdijlanden gehouden op donderdag 14 november 2024 in de Oudheidskamer in Mijdrecht.
Aanwezig: Rob Blans, Jaap Meulstee, Jan van Breukelen, , Paul Hoogers, Hans van Zwieten, Marjolein Stappers, Greet Stappers namens het bestuur en een goede opkomst leden (100).
- Opening en mededelingen
Rob opent om acht uur de bijeenkomst en heet allen welkom.
- Verslag ALV 25 april 2024. Het verslag wordt goedgekeurd.
3. Activiteiten 2025
- Activiteiten in het kader van 80 jaar vrede In Europa
- Excursie naar Fort De Waver met lezing
- Lezingen
- Filmvoorstellingen Vinkeveen op 29 maart 2025
Reguliere activiteiten
- ALV (2x) Bestuursvergadering( 10x) Vergadering bestuur met werkgroepen
- Uitgave Proosdijkroniek ( 4x)
- Activiteiten werkgroepen (Documentatiecentrum, Genealogie, Archeologie.
Monumenten)
- Vrijwilligers dag
- Promotionele activiteiten (markten)
- Begroting 2025 Na de toelichting van de penningmeester werd de begroting goedgekeurd.
- Bestuursmutaties Hans van Zwieten werd bij acclamatie voor drie jaar herbenoemd.
- Uitbreiding bestuur. Ter ondersteuning van het bestuur is er behoefte aan uitbreiding. Niet alleen ter ondersteuning van de activiteiten maar ten behoeve van de continuïteit van het bestuur. Een oproep wordt gedaan om hierin te voorzien. Er heeft zich reeds iemand aangemeld voor de ledenadministratie van de vereniging.
- Rondvraag en sluiting
Na de pauze was er een zeer druk bezochte lezing van Frans van de Bork over ‘De Grote ontginning van het Hollands-Utrechtse Veengebied’.